Čištění fotovoltaických a solárních panelů

Používané technologie čištění solárních fotovoltaických panelů

Používané technologie

Dokonale čistý povrch s NANOPOVLAKEM je zárukou funkčnosti solární energie

Čištění provádíme v několika fázích pro zaručení dokonale čistého povrchu:

Příprava povrchu pro NANOTECHNOLOGICKÉ povlakování

Nanotechnologie se začíná uplatňovat v různých oblastech průmyslu. Oproti konkurenci, která nabízí pouze jeden univerzální odmašťovač, většinou na bázi alkoholu, na všechny povrchy, nebo naprosto nevhodné čističe na bázi vodivých roztoků, námi používané odmašťovače jsou s mikro-emulzním rozpouštědlem na bázi citrusů.

Každý druh povrchu, kde lze použít nanopovlak, vyžaduje speciální čistič, protože jedině dokonale odmaštěný povrch je zárukou funkčnosti a dlouhodobého účinku nanopovlaku (hydrofobní účinek, oleofobní účinek , samočistící „lotosový" účinek, snadné čištění od znečišťujících nánosů). Dlouholeté zkušenosti našich dodavatelů v oblasti odmašťování a praktických zkouškách v provozech, nás přesvědčili k používání třech základních odmašťovačů pro tyto povrchy:

Jakákoliv nečistota na povrchu znamená nepřilnutí nanovrstvy a tím znehodnocení celé aplikace.

 

Odmašťovač SOLAR NANO GLASS

je svým složením jedinečný pro čištění a následné vyleštění povrchu. Dokáže dokonale odstranit všechny druhy mastnoty a ostatní nečistoty. Nejde jen o odmaštění, ale i o „neutralizaci PH" povrchu a tím zajištění dokonalé čistoty. Zvlášť kyselost povrchu u skla způsobuje separaci pro povlaky.  Jedině 100% odmaštěný povrch zajistí dokonalé přilnutí nanopovlaku s dlouhodobým samočisticím efektem ( lotosový efekt ).

SOLAR CRYSTAL GLASS

je směs vysoce aktivních mikro-emulzních prvotřídních citrusových olejů, detergentů a povrchově aktivních činidel určených k provedení efektivního řešení na odstranění mastnoty, oleje, tuků a nečistot z tvrdých povrchů, skla a speciálních citlivých plastů fotovoltaických a solárních panelů bez změny lomu světla ( nedělá šmouhy ).
Je použitelný na spoustě citlivých površích používaných v elektronickém a optickém průmyslu, jako jsou vzácné kovy, kompozitní materiály, sklo, keramika a většina plastů a elastomerů.

Příklad použití čištění obrazovek, monitorů, LCD displejů a monitorů, scan skel - kopírovací, promítací a tiskařské stroje, solární a fotovoltaické panely, senzorů, snímačů a dalších obdobných povrchů, čištění skla a křišťálového skla, optických zařízení - kamery, snímací, měřící a detekovaní zařízení, v laboratořích, průzorové skla a plasty na skeletech strojů.

Tento unikátní přírodní mikro-čistič zcela nahrazuje jakékoliv hořlavé, toxické, zdraví škodlivé, dráždivé a chlorované uhlovodíky jako jsou např. alkohol, benzín, ředidla, hořlavé odmašťovače.

Tento produkt je schválený a používaný největším výrobcem solárních panelů KYOCERA.

NANOSKLO- báze křemík

Přípravky na lihové bázi s obsahem nanočástic určené pro nenasákavé povrchy materiálů.

Aplikované nanočástice zajišťují extra hydrofobní a oleofobní povrchovou ochranu fotovoltaických a solárních panelů, která kromě vodo odpudivosti sebou přináší řadu dalších praktických předností včetně ochrany skla proti jeho oxidaci.